UPISI 2015./2016.

U prvi razred srednje škole moguće je upisati se na dva načina:

• putem e-upisa (po završenom osmom razredu)
  • prijelazom iz druge srednje škole u kojoj ste upisani (od kraja rujna  - najkasnije do 31.03.)

U ostale razrede srednje škole moguće je upisati se na početku školske godine prelaskom iz druge srednje škole u kojoj ste završili razred koji ste pohađali. Ako se želite prebaciti tijekom školske godine, to je moguće napraviti najkasnije do 31.03. u skladu s važećim zakonskim odredbama.

Napominjemo da, u skladu s čl. 23. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, učenik mora biti redovni učenik u srednjoj školi kako bi mogao promijeniti program, tj. mora se prvo upisati u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa (predati upisnicu i ostalu dokumentaciju i škola mu to mora označiti u sustavu NISpuSŠ) kako bi mogao slati zamolbu nastavničkom vijeću za promjenu programa.

Važna obavijest - sukladno Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa za upise u 1. razred srednjih škola utvrđeni su zdravstveni zahtjevi i kontraindikacije za gimnazijski program. Tekst odlomka iz te brošure donosimo u cijelosti: "Gimnazijskim programima obrazovanja učenici se pripremaju za nastavak obrazovanja na visokoškolskim ustanovama. Zanimanje, a time i posao koji će učenik raditi određuje se izborom visokoškolske ustanove, a ne izborom gimnazijskoga programa. Zbog toga se zdravstveni zahtjevi svode isključivo na uredno kognitivno funkcioniranje kao preduvjet za svladavanje nastavnoga programa u intelektualnome smislu. Zdravstvene kontraindikacije za sve gimnazijske programe su kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje. To znači da kandidati s teškoćama u razvoju koji su osnovnu školu završili prema rješenju ureda državne uprave u županiji (...) o primjerenom obliku školovanja zbog intelektualnih teškoća nikako ne mogu pohađati gimnazijske programe obrazovanja. Druge zdravstvene smetnje i teškoće u razvoju, uključujući sve oblike tjelesnog invaliditeta, oštećenja vida, sluha i govora te poremećaji koji remete emocionalno funkcioniranje nisu prepreka za upis i pohađanje gimnazijskih programa obrazovanja."

Sve ostale informacije možete dobiti na:

Ravnatelj: 095/53-76-096

Pošaljite e-mail na adresu: bcervar@net.hr

objavio: Administrator   datum: 13. 9. 2006.

« Ožujak 2024 »