Maturalna večer maturanata generacije 2012/2013.

Prošlog vikenda (19.07.2013.) održana je maturalna večer maturanata Privatne gimnazije Juraj Dobrila u Puli, generacija 2012/2013. na kojoj je vlasnica i osnivačica škole Branka Červar sve okupljene podsjetila na dosadašnji rad i time započela drugi dio obilježavanja obljetnice Projekta Juraj Dobrila – Pitagora čiji je sastavni dio i Gimnazija. U nastavku večeri je ravnatelj Gimnazije Branimir Červar učenicima podijelio svjedodžbe i potvrde o položenim ispitima Državne mature koje su učenici Škole uspješno položili. To je četvrta godina otkad se održavaju ispiti Državne mature, a na kojima su učenici Privatne gimnazije uspješno položili sve ispite. Sve bolji rezultati mature iz godine u godinu ostvaruju se u obveznim predmetima Državne mature (hrvatski jezik, matematika i strani jezik), što je rezultat rada učenika i profesora koji su s njima radili individualizirano sve četiri godine uz povećan broj odrađenih sati i priprema izvan redovnog programa školovanja. Na kraju večeri učenici su se oprostili dirljivim pismom koji donosimo u cijelosti:

„Dragi Branimire i Branka, zahvaljujemo Vam se što ste u našim očima vidjeli nadu i velikodušno nam pružili priliku da slijedimo naše snove. Bili smo mladi, još djeca, neiskusni i nesigurni od života, u Vašem okrilju smo pronašli utočište, novi dom. Zajedno smo se družili, zajedno smo odrastali, dijelili tmurnija i vedrija vremena, smijeh i suze, radost i tugu. U trenucima slabosti bili ste nam potpora, u trenucima beznađa podsjećali na davno zaboravljene želje. Naučili ste nas da nikad ne trebamo podcjenjivati sebe, jer nikad ne znamo gdje nam je kraj, a on nije na nebu, on je nemjerljiv. Nemjerljiv kao naš život, najveći dar koji smo mogli primiti, da u životu nikad nismo sami, da ovo malo vremena što ćemo provesti zajedno pomognemo jedni drugima i učinimo lakšim i ljepšim mjestom za živjeti. I na kraju svega, postali smo jedna velika obitelj, a obitelj se uvijek drži na okupu. Mi Vas nećemo zaboraviti, i uvijek ćemo Vas se rado sjećati. Želimo Vam mnogo sreće i zdravlja. Veliko hvala! S ljubavlju, Vaši: Ana, Andrej, Borna, Delfina, Dino, Dorian, Emanuel, Filip, Ivan, Ivana, Luka i Petar; generacija 2012/2013.“

objavio: Damir Deumić   datum: 22. 7. 2013.

« Ožujak 2024 »